Untitled-1

Jau penktąjį kartą  spalio 13 dieną minima Pasaulinė trombozės diena. Šią dieną  kviečiame  atkreipti ypatingą dėmesį į trombozę, kurios rizikos  dažnai  neįvertiname ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių  sužinotų apie  venų trombemboliją (VTE) ir gyvybei pavojingas jos komplikacijas.

Pirmoji Pasaulinė trombozės diena paminėta  2014 metų spalio 13 d.  – Rudolfo Virchovo gimimo dieną. R. Virchovas,  vokiečių  gydytojas, patologas,  biologas ir antropologas,  yra trombozės tyrimų  pradininkas, įvardinęs ir aprašęs  terminą –trombozė.

Trombozė – būklė, kada kraujyje formuojasi krešuliai, dar vadinami trombais.  Dažniausiai jie susidaro giliosiose kojų venose ir  tokia būklė vadinama giliųjų venų trombozė, GVT. Šie trombai, patekę į sisteminę kraujotaką, gali įstrigti plaučių arterijose ir sukelti plaučių emboliją, PE. Priklausomai nuo to, ar trombai susidaro arterijose, ar venose, klasifikacijoje atitinkamai išskiriama arterinė ir veninė trombozė.

1 iš 4 žmonių pasaulyje miršta dėl būklių, kurias sukelia krešulių formavimasis arba trombozė.

Imkimės iniciatyvos: patekus į ligoninę ar rengiantis operacijai paprašykite gydytojo, kad įvertintų  jūsų venų tromboembolijos riziką.

Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos intensyviosios  kardiologijos ir skubiosios  medicinos asociacija šį savaitgalį  kviečia visus solidarizuotis ir paminėti pasaulinę trombozės dieną.

Pasaulinė trombozės diena Vilniaus miesto savivaldybėje

 

Programa

PASAULĮ JUNGIANTYS TILTAI 

Spalio 12 -13 d. 

Vilnius

Spalio 12 d.:

Nuo 18.30  val.  Lietuvos intensyviosios  kardiologijos ir skubiosios  medicinos asociacijos  nariai dalins informacines skrajutes apie trombozę sukeliančias ligas.

19 val.  Sutartinis  Vilniaus  Baltojo ir Karaliaus  Mindaugo tiltų apšvietimas raudona  ,,stop“ spalva.

Tai įspėjimas  ir priminimas mums  apie  trombozės riziką.

Spalio 13 d.  

Nuo 19 val. Vilniaus  Baltojo ir Karaliaus  Mindaugo tiltų apšvietimas raudona  ,,stop“ spalva.

Spalio 12  ir 13 d. nuo 19.00 val. susitikime Vilniuje  prie Baltojo ir Karaliaus Mindaugo tiltų, o 19 val. išvyskime kaip raudona šviesa nušvinta mūsų gražieji tiltai,  įspėdami ir primindami  mums, kaip  svarbu atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir pasitikrinti dėl trombozės rizikos, žinoti ją sukeliančias priežastis. Rūpinkimės savimi ir aplinkiniais!

Lietuvos intensyviosios  kardiologijos ir skubiosios  medicinos asociacija  www.cardem.lt  yra viena iš  oficialių Pasaulinės trombozės dienos iniciatyvos partnerių Lietuvoje. Pasaulinę trombozės dieną inicijuoja  ir koordinuoja Tarptautinė trombozės ir hemostazės draugija  (International Society on Thrombosis and Haemostasis, Inc., https://www.isth.org). Tam tikslui yra  sukurta interneto svetainė:  Pasaulinė trombozės diena http://www.worldthrombosisday.org , kuriai vadovauja Valdymo komitetas, sudarytas iš žymių medicinos ekspertų iš viso pasaulio.

Tromboze lankstukas

Tromboze lankstukas

© 2016 - CARDEM