Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe 2017 metais įgyvendina visuomenės sveikatos priemonę ,,Tuk tuk širdele – būk sveika!

Priemonę sudaro edukacinė ir tiriamoji dalys.

Edukacinę programą sudaro paskaitų ciklas, dalomosios medžiagos pateikimas ir interaktyvūs užsiėmimai. Paskaitų ciklo metu
mokiniams pristatomi pranešimai šiomis temomis:
1. Sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas. Sveiko gyvenimo būdo įtaka sveikatai.
2. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai. Kaip jų išvengti?
3. Nutukimas ir jo pasekmės.
4. Klinikinė mirtis. Vaiko ir suaugusiojo pradinis gaivinimas. Automatinė išorinė defibriliacija.

Interaktyvių užsiėmimų metu organizuojama viktorina apie sveiką gyvenimo būdą bei ŠKL rizikos veiksnius ir mokymai:
1. Mankštos įgūdžių formavimas.
2. Vaikų ir suaugusiųjų pradinis gaivinimas.
3. Automatinio išorinio defibriliatoriaus naudojimas.

Tiriamąją priemonės dalį sudaro moksleivių kūno masės indekso ir kūno sudėties nustatymas, arterinio kraujo spaudimo matavimas ir anketinė apklausa apie mokinių gyvenseną, įpročius ir žinias apie sveiką gyvenseną.

Tiriamosios programos metu siekiama išsiaiškinti dažniausiai tarp moksleivių pastebimus širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius, netinkamus gyvensenos įpročius. Ši informacija svarbi planuojant priemonės tęstinumą ir siekiant ją priartinti prie moksleiviams aktualiausių klausimų, planuojant tolimesnį ugdymą, nukreiptą į labiausiai tarp mokinių paplitusius ŠKL rizikos veiksnius ir netinkamus gyvensenos įpročius.

Gruodžio mėn. 19 d. organizuojamas baigiamasis koncertas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje ir koncerto metu apdovanojami viktorinos nugalėtojai.

Priemonė supažindina moksleivius su sveikos gyvensenos, pradinio gaivinimo ir AID naudojimosi pagrindais ir svarba, skatina toliau domėtis šiomis temomis ir ateityje atnaujinti gautas žinias. Siekiant įtvirtinti šias žinias visuomenėje, ateityje planuojama į priemonę įtraukti dar daugiau mokinių iš Vilniaus m. gimnazijų ir mokyklų.

komanda

© 2016 - CARDEM