Lietuvoje per metus įvyksta 12 000 insultų (daugiau nei 30 proc. yra embolinės kilmės), 14 000 miokardo infarktų, 7000 giliųjų venų trombozių ir plaučių embolijų atvejų, apie     85 000 asmenų serga lėtiniu prieširdžių virpėjimu. Trombozes sukeliančios ligos sąlygoja didelį invalidumą ir mirštamumą ir  yra didelė našta sveikatos apsaugos sistemai ir visuomenei.  Norint sumažinti invalidumą ir mirštamumą reikalinga sveikatos priežiūros specialistus nuolat informuoti apie mokslo naujoves.

Europos kardiologų draugija rekomenduoja visus susirgimus gydyti pagal draugijos aprobuotas gaires. Atsirandant naujiems diagnostikos ir gydymo metodams  Europos kardiologų draugija kasmet papildo gaires naujais įrodymais.  Kadangi trombozės pasireiškia  vyresnio amžiaus žmonėms, kurie turi daug lydinčių susirgimų, todėl švietimas apie trombozes  svarbus  ir aktualus  įvairių specialybių gydytojams.

2019 m. naujienoms pristatyti yra organizuojama edukacinė mokslinė programa ,,Mažinkime trombozės riziką“,  kuri vyks 2019 lapkričio 25 d.  – 2019 gruodžio 20 d.

 

MAŽINKIME TROMBOZĖS RIZIKĄ

PROGRAMA

 

Seminarai gydytojams ,,Mažinkime trombozės riziką“.

Lapkričio 28 d.  Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė.

Gruodžio 6 d.  Vilniaus m. Centro poliklinika.

Gruodžio 10 d. Šalčininkų ligoninė  ir PSPC.

Gruodžio 13 d. Naujos Vilnios poliklinika.

Gruodžio 19 d. Vilniaus  m. Antakalnio poliklinika.

 

Seminaras ,,Pirmoji pagalba trombozės atveju“   Skirta GMP darbuotojams.

Lapkričio 26 d.   seminaras  Vilniaus GMP stotyje GMP darbuotojams.

 

Auksinė valanda ligoniams, patyrusiems miokardo infarktą Vilniaus mieste.

Edukacinis filmas gydytojams ir visuomenei apie medicinos pagalbą pacientui nuo greitosios pagalbos atvykimo į įvykio vietą iki Kardiologinės intervencijos centro. (Ligonio atvežimas iki VUL Santaros klinikos Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus; rentgeno operacinė; intensyvios kardiologijos skyrius, kardiologinės intervencijos operacinė. Sukurtas filmas talpinamas į internetinę svetainę: www.cardem.lt).Dalomoji medžiaga ,,Auksinė valanda“.

Mokslinio straipsnio parengimas ir  išplatinimas gydytojams ,,Mažinkime rūkymo riziką, miokardo infarktą patyrusiems ligoniams“.

Mokslinė publikacija  ir jos kopijos išplatinimas.  Mokslinė publikacija ,,Miokardo infarktas vyresnio amžiaus žmonėms“ žurnale ,,Sveikatos mokslai“.

Laidos ,,Mažinkime trombozės riziką“ radijuje ir TV.

Organizatoriai pasilieka teisę tikslinti ir koreguoti suplanuotų renginių datas.

© 2016 - CARDEM